Ogłoszenia 16 kwietnia 2023

kwi 20, 2023 | Ogłoszenia

Dziś przypada 2. niedziela wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego. Niezwykle wymowne i pouczające dla nas jest spotkanie Jezusa z Apostołem Tomaszem, którego określamy niewiernym. Trzeba jednak pamiętać, że wszyscy apostołowie mieli trudności z uwierzeniem, że staje przed nimi prawdziwy, żywy Chrystus, który został przecież złożony do grobu. Może to dla nas i lepiej, bo nie możemy ich posądzać, że łatwo poddali się jakiejś tęsknocie za swoim ukrzyżowanym Mistrzem, że sobie to wszystko wymyślili (a przecież i takie oskarżenia zdarzały się w przeszłości). Jakże „pomocne” wydaje się być dla nas – w tym kontekście – owo niedowiarstwo Tomasza, a może raczej szukanie wiary pewnej, silnej; szukanie mocniejszego uzasadnienia dla swojej wiary. Przecież Katechizm uczy nas, że wiara powinna być pewna; że nie można wierzyć ani naiwnie, ani zabobonnie; wiara nie może być infantylna, ale że trzeba dla swej wiary szukać uzasadnienia.

Decyzją podjętą podczas 357. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna obchody Tygodnia Miłosierdzia. Jest to zarazem święto patronalne Caritas.

W piątek, 21 kwietnia, będziemy modlić się do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca. Nabożeństwo po Mszy Świętej.

Spotkanie Rady Parafialnej, w sobotę, 22 kwietnia, o godz.16:00, na plebanii.

W przyszłą niedzielę, 23 kwietnia obchodzić będziemy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny.

Bóg zapłać za wspólną modlitwę i składane ofiary.

Niech Boże błogosławieństwo prowadzi nas do radosnego przeżywania okresu wielkanocnego.

Msza prymicyjna księdza Bartłomieja

Msza prymicyjna księdza Bartłomieja

Niedziela 28 maja 2023 roku napełniła naszą wspólnotę parafialna wielką radością. Dziś podczas Mszy świętej o godzinie 10:30 przy ołtarzu stanął kapłan pochodzący z naszej wspólnoty parafialnej, aby sprawować swoją pierwszą prymicyjną Eucharystię. Pięknie ustrojona...

Święcenia kapłańskie księdza Bartłomieja

Święcenia kapłańskie księdza Bartłomieja

27 maja 2023 roku dla naszej leszniańskiej parafii przejdzie do historii. Po około 100 latach, właśnie dziś, nasz parafianin Bartłomiej Pluta otrzymał z rąk Bp Romana Pindla święcenia kapłańskie, wchodząc tym samym w grono prezbiterium Kościoła Bielsko-Żywieckiego. To...