Ogłoszenia 19 marca 2023

mar 21, 2023 | Ogłoszenia

Dziś 4. niedziela okresu przygotowania paschalnego. Scena uzdrowienia niewidomego od urodzenia wskazuje na wiarę będącą wspaniałym, nowym wzrokiem danym człowiekowi od Boga. Dzięki tym oczom możemy poznawać otaczającą nas rzeczywistość w zupełnie innym wymiarze. Mamy możliwość zgłębiania tajemnicy samego Boga, w jej świetle odkrywać prawdę o wielkości i godności każdego człowieka, o relacjach zachodzących pomiędzy Bogiem a człowiekiem. Bez wiary nikt nie jest w stanie odkryć prawdy o pięknie tego świata, o wielkości i godności ludzkiego życia. To ona daje człowiekowi nowe, pełne nadziei spojrzenie na przyszłość.

Liturgiczne obchody rozpoczynającego się tygodnia.

  • W poniedziałek, 20 marca – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, Msza święta w naszym kościele o godzinie 18:00.
  • W sobotę, 25 marca, obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. W tym dniu przypada 31. rocznica erygowania naszej diecezji, o której pamiętajmy w modlitwie.

Zapraszam do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalów.

  • Droga Krzyżowa wraz z kazaniem pasyjnym w piątki po Mszy św. wieczornej. Wierny, który odprawi pobożnie Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. Wypominki za naszych zmarłych, których chcemy polecać podczas Drogi Krzyżowej, można składać w zakrystii.
  • Gorzkie Żale śpiewamy w niedziele, 20 minut przed każdą Mszą świętą.

Bóg zapłać za wspólną modlitwę, składane ofiary i troskę o naszą świątynię.

Msza prymicyjna księdza Bartłomieja

Msza prymicyjna księdza Bartłomieja

Niedziela 28 maja 2023 roku napełniła naszą wspólnotę parafialna wielką radością. Dziś podczas Mszy świętej o godzinie 10:30 przy ołtarzu stanął kapłan pochodzący z naszej wspólnoty parafialnej, aby sprawować swoją pierwszą prymicyjną Eucharystię. Pięknie ustrojona...

Święcenia kapłańskie księdza Bartłomieja

Święcenia kapłańskie księdza Bartłomieja

27 maja 2023 roku dla naszej leszniańskiej parafii przejdzie do historii. Po około 100 latach, właśnie dziś, nasz parafianin Bartłomiej Pluta otrzymał z rąk Bp Romana Pindla święcenia kapłańskie, wchodząc tym samym w grono prezbiterium Kościoła Bielsko-Żywieckiego. To...