Ogłoszenia 26 lutego 2023

lut 27, 2023 | Ogłoszenia

Centralną postacią Ewangelii 1. niedzieli Wielkiego Postu jest Jezus. Wpierw ukazany jako Ten, który wyprowadzony przez Ducha idzie zmierzyć się z diabłem, a na końcu występuje w towarzystwie usługujących Mu aniołów. Mamy więc do czynienia z radykalną zmianą: Jezus z kuszonego staje się Panującym. Przedmiotem konfrontacji na pustyni nie jest więc jakaś drobnostka, ale najbardziej osobista tajemnica Boga, odwieczny plan Jego miłości wobec Syna i wobec ludzkości. To o nią walczy i zmaga się Jezus; nie czyni tego dla siebie, ale dla każdego człowieka bez wyjątku.

W sobotę, 4 marca, obchodzimy święto św. Kazimierza, królewicza.

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. 

  • W czwartek módlmy się o dar nowych powołań do służby w Kościele.
  • W piątek uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Po Mszy świętej Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
  • W sobotę oddamy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 7:30, prowadzi Żywy Różaniec.

Odwiedziny chorych i starszych Parafian z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 10:00.

W przyszłą niedzielę, 5 marca, przypada pierwsza niedziela miesiąca, składka przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii.

Zapraszam do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalów.

  • Droga Krzyżowa wraz z kazaniem pasyjnym w piątki po Mszy św. wieczornej. Wierny, który odprawi pobożnie Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. Wypominki za naszych zmarłych, których chcemy polecać podczas Drogi Krzyżowej, można składać w zakrystii.
  • Gorzkie Żale śpiewamy w niedziele, 20 minut przed każdą Mszą świętą.

Rekolekcje Wielkopostne w naszym kościele, przeżywać będziemy od niedzieli 5 marca do środy 8 marca. Poprowadzi je Ks. Adam Bieniek z Kurii Bielsko-Żywieckiej. W niedzielę nauki rekolekcyjne podczas każdej Mszy św., a w poniedziałek, wtorek i środę Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 18:00. Serdecznie zapraszam i już dziś proszę o rezerwację swojego czasu na ten szczególny okres poświęcony duchowej odnowie.

Bóg zapłać za wspólną modlitwę, składane ofiary i troskę o naszą świątynię.

Niech nas umacnia i prowadzi Boże błogosławieństwo.

Msza prymicyjna księdza Bartłomieja

Msza prymicyjna księdza Bartłomieja

Niedziela 28 maja 2023 roku napełniła naszą wspólnotę parafialna wielką radością. Dziś podczas Mszy świętej o godzinie 10:30 przy ołtarzu stanął kapłan pochodzący z naszej wspólnoty parafialnej, aby sprawować swoją pierwszą prymicyjną Eucharystię. Pięknie ustrojona...

Święcenia kapłańskie księdza Bartłomieja

Święcenia kapłańskie księdza Bartłomieja

27 maja 2023 roku dla naszej leszniańskiej parafii przejdzie do historii. Po około 100 latach, właśnie dziś, nasz parafianin Bartłomiej Pluta otrzymał z rąk Bp Romana Pindla święcenia kapłańskie, wchodząc tym samym w grono prezbiterium Kościoła Bielsko-Żywieckiego. To...