Święcenia kapłańskie księdza Bartłomieja

maj 31, 2023 | Aktualności

27 maja 2023 roku dla naszej leszniańskiej parafii przejdzie do historii. Po około 100 latach, właśnie dziś, nasz parafianin Bartłomiej Pluta otrzymał z rąk Bp Romana Pindla święcenia kapłańskie, wchodząc tym samym w grono prezbiterium Kościoła Bielsko-Żywieckiego.

To nie tylko wielka radość i poczucie dumy, ale też zadanie, aby pamiętać o nim w naszych modlitwach. Kapłańska posługa daje wiele radości, ale wymaga też wiele trudu i poświęcenia. Przyjmując posługę prezbitera w Kościele, kapłan oddaje siebie Bogu, i to bardzo konkretnie, oddając swoje ręce, swoje usta, swój umysł, swoje serce i swoje nogi Kościołowi. Oddaje tym, do których zostaje posłany.

Księdzu Bartłomiejowi życzymy posługi na miarę darów, które otrzymał od Boga.

 

Święcenia prezbiteratu 27.05.2023
Msza prymicyjna księdza Bartłomieja

Msza prymicyjna księdza Bartłomieja

Niedziela 28 maja 2023 roku napełniła naszą wspólnotę parafialna wielką radością. Dziś podczas Mszy świętej o godzinie 10:30 przy ołtarzu stanął kapłan pochodzący z naszej wspólnoty parafialnej, aby sprawować swoją pierwszą prymicyjną Eucharystię. Pięknie ustrojona...

Plan odwiedzin duszpasterskich

Plan odwiedzin duszpasterskich

27 grudnia 2022 (wtorek) od godziny 14:00 Kolejność odwiedzin: ul. Potok, ul. Główna 83 - 104, ul. Podlesie, ul. Leśna, ul. Górska 28 grudnia 2022 (środa) od godziny 14:00 Kolejność odwiedzin: ul. Turystyczna 10, ul. Miodowa 1 - 12, ul. Wesoła, ul. Miodowa 17 - 22,...