Msza prymicyjna księdza Bartłomieja

maj 31, 2023 | Aktualności

Niedziela 28 maja 2023 roku napełniła naszą wspólnotę parafialna wielką radością. Dziś podczas Mszy świętej o godzinie 10:30 przy ołtarzu stanął kapłan pochodzący z naszej wspólnoty parafialnej, aby sprawować swoją pierwszą prymicyjną Eucharystię.

Pięknie ustrojona przez parafian droga prowadziła Prymicjanta do parafialnej świątyni. Modlitwa nad grobem poprzednich proboszczów, w tym ks. Henryka Langforta, przypominała o historii kapłańskiej posługi w leszniańskiej parafii. Życzenia składane przez przedstawicieli parafii i wspólnot wyraziły wielką radość i wdzięczność za odwagę, by pójść za głosem powołania. Homilię wygłosił ks. Dariusz Kowala, proboszcz parafii w Puńcowie.

Ksiądz Bartłomiej podziękował swoim bliskim oraz wspólnocie parafialnej za otrzymane dobro i udzielił wszystkim prymicyjnego błogosławieństwa.

Prymicje 28.05.2023 Część 1
Prymicje 28.05.2023 Część 2
Lista pasterski na rozpoczęcie Roku św. Jana Kantego

Lista pasterski na rozpoczęcie Roku św. Jana Kantego

Św. Jan Kanty umacnia nas w dobrym życiu, jego słowa nas pouczają, a jego wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę https://youtu.be/krlmWn4kuVg?si=TxP3pA0q2G6Q3WI- Drodzy Bracia i Siostry, dla upamiętnienia ważnych wydarzeń lub postaci ustanawia się rocznicę lub rok...

Święcenia kapłańskie księdza Bartłomieja

Święcenia kapłańskie księdza Bartłomieja

27 maja 2023 roku dla naszej leszniańskiej parafii przejdzie do historii. Po około 100 latach, właśnie dziś, nasz parafianin Bartłomiej Pluta otrzymał z rąk Bp Romana Pindla święcenia kapłańskie, wchodząc tym samym w grono prezbiterium Kościoła Bielsko-Żywieckiego. To...