Msza prymicyjna księdza Bartłomieja

maj 31, 2023 | Aktualności

Niedziela 28 maja 2023 roku napełniła naszą wspólnotę parafialna wielką radością. Dziś podczas Mszy świętej o godzinie 10:30 przy ołtarzu stanął kapłan pochodzący z naszej wspólnoty parafialnej, aby sprawować swoją pierwszą prymicyjną Eucharystię.

Pięknie ustrojona przez parafian droga prowadziła Prymicjanta do parafialnej świątyni. Modlitwa nad grobem poprzednich proboszczów, w tym ks. Henryka Langforta, przypominała o historii kapłańskiej posługi w leszniańskiej parafii. Życzenia składane przez przedstawicieli parafii i wspólnot wyraziły wielką radość i wdzięczność za odwagę, by pójść za głosem powołania. Homilię wygłosił ks. Dariusz Kowala, proboszcz parafii w Puńcowie.

Ksiądz Bartłomiej podziękował swoim bliskim oraz wspólnocie parafialnej za otrzymane dobro i udzielił wszystkim prymicyjnego błogosławieństwa.

Prymicje 28.05.2023 Część 1
Prymicje 28.05.2023 Część 2
Święcenia kapłańskie księdza Bartłomieja

Święcenia kapłańskie księdza Bartłomieja

27 maja 2023 roku dla naszej leszniańskiej parafii przejdzie do historii. Po około 100 latach, właśnie dziś, nasz parafianin Bartłomiej Pluta otrzymał z rąk Bp Romana Pindla święcenia kapłańskie, wchodząc tym samym w grono prezbiterium Kościoła Bielsko-Żywieckiego. To...

Plan odwiedzin duszpasterskich

Plan odwiedzin duszpasterskich

27 grudnia 2022 (wtorek) od godziny 14:00 Kolejność odwiedzin: ul. Potok, ul. Główna 83 - 104, ul. Podlesie, ul. Leśna, ul. Górska 28 grudnia 2022 (środa) od godziny 14:00 Kolejność odwiedzin: ul. Turystyczna 10, ul. Miodowa 1 - 12, ul. Wesoła, ul. Miodowa 17 - 22,...